به گزارش مغانشهر، کمیته دولتی آمار جمهوري آذربايجان گزارش داد: در شش ماه اول سال جاری میلادی تعداد گردشگران کشور آذربایجان به ایران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۲٫۸ درصد افزایش یافته است.بر اساس این گزارش، در نیمه اول سال جاری میلادی میزان سفر شهروندان جمهوری آذربایجان به کشورهای خارجی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶٫۳ درصد افزایش یافته و به دو میلیون و ۲۰ هزار نفر رسیده است.

۳۰۷ درصد از گردشگران جمهوری آذربایجان در شش ماه نخست امسال به گرجستان ، ۲۸٫۷ درصد به ایران ، ۲۱٫۲ درصد به روسیه ، ۱۲٫۷ درصد به ترکیه ، ۱٫۷ درصد به اوکراین ، ۱٫۲ درصد به امارات متحده عربی و ۳٫۸ درصد به کشورهای دیگر سفر کردند.

در نیمه اول سال جاری تعداد مسافرت شهروندان جمهوری آذبایجان به ترکیه در مقایسه با زمان مشابه یک سال قبل ۶٫۸ درصد ، به گرجستان ۰٫۷ درصد و فدراسیون روسیه ۲٫۶ درصد کاهش یافته است.

در شش ماه اول سال جاری یک میلیون و ۳۲۵ هزار نفر از ۱۸۹ کشور به جمهوری آذربایجان سفر کردند که نسبت به مدت مشابه یک سال قبل ۱۰٫۲ درصد بیشتر است.

بنا به این گزارش، ۳۰٫۵ درصد از مجموع مسافران خارجی از فدراسیون روسیه ، ۲۱٫۱ درصد از گرجستان ، ۱۱٫۱ درصد از ایران ، ۱۰٫۸ درصد از ترکیه ، ۳٫۶ درصد از امارات متحده عربی، ۲٫۱ درصد از عر اق ، دو درصد از اوکراین و ۱۸٫۷ درصد از کشورهای دیگر وارد جمهوری آذربایجان شدند.

در نیمه اول سال جاری مسافرت شهروندان جمهوری اسلامی ایران به جمهوری آذربایجان در مقایسه با زمان مشابه یک سال قبل ۱۸٫۸ درصد کاهش یافته است.

این گزارش افزود: در نیمه اول سال جاری مسافرت از کشورهای خلیج فارس از جمله از کویت ۵٫۱ برابر ، عربستان ۳٫۵ برابر ، بحرین ۲٫۶ برابر ، قطر ۲٫۱ برابر ، عمان ۱٫۶ برابر ، عراق ۴۴٫۳ درصد و امارات متحده عربی ۸٫۸ درصد افزایش یافته است.

بطور کلی هر یک از پنج مسافر خارجی وارد شده به جمهوری آذربایجان از کشورهای خلیج فارس بوده است.

در نیمه اول سال جاری میلادی تعداد گزدشگران از کشورهای اتحادیه اروپا به جمهوری آذربایجان ۶٫۳ درصد افزایش یافته و به ۵۳٫۵ هزار نفر رسیده، تعداد گردشگران کشورهای همسود – مشترک المنافع – نیز با ۷٫۵ درصد افزایش به ۴۷۸٫۳ هزار نفر رسیده است.

 

منبع:آران مغان

Add comment

نظراتی که حاوی مطالب خلاف نظام ، شئونات اجتماعی ، توهین یا افترا به کسی می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


Security code
Refresh